Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2015

ΠΡΟΣ

Τους Γονείς / Κηδεμόνες των μαθητών/-τριών

Αγαπητοί Γονείς,

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας  και Θρησκευμάτων με εγκύκλιό του ορίζει την πρώτη Δευτέρα του Οκτωβρίου ως Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Για το τρέχον σχολικό έτος 2015 ? 2016 ορίσθηκε ως Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού η προσεχής Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015 με θεματικό άξονα «Σχολικός Αθλητισμός ? Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά Αθλήματα». Το σχολείο μας συμμετέχοντας στις εκδηλώσεις διοργανώνει στο χώρο του προαυλίου  αγώνες μπάσκετ, βόλεϊ, ποδοσφαίρου 5Χ5 και χάντμπολ. Στους αγώνες θα λάβουν μέρος  μαθητές και μαθήτριες του σχολείου με μικτές ομάδες.

Ο Σύλλογος διδασκόντων                        Ο Διευθυντής