ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ 2017-2018

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολικό έτος 2017-2018 θα λειτουργήσουν τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας κατά τις απογευματινές ώρες στο Ναύπλιο, για τα μαθήματα:

Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα ενισχυτικής διδασκαλίας αναφέρεται αναλυτικά ανά τάξη και μάθημα στο συννημένο αρχείο (ΦΕΚ 3638/τ. Β΄/16-10-2017).

Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/ τριών στα τμήματα μαθημάτων Ενισχυτικής Διδασκαλίας, μετά από σχετική ενημέρωση και αίτηση των γονέων και κηδεμόνων, αποτελεί η επίδοση του/της μαθητή/τριας στο αντίστοιχο μάθημα.

Παρακαλούμε οι γονείς/κηδεμόνες  που επιθυμούν να παρακολουθήσει το παιδί τους κάποιο τμήμα ενισχυτικής διδασκαλίας, να συμπληρώσουν τη συνημμένη υπεύθυνη δήλωση και να την καταθέσουν στην Δ/ντρια μέχρι την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017.