5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Την Παρασκευή, 28 Σεπτεμβρίου 2018, θα πραγματοποιηθούν αθλητικοί αγώνες συμμετέχοντας, όπως όλα τα σχολεία της χώρας μας, στην «Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού».

Οι Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού θα γίνουν στο Γήπεδο Ποδοσφαίρου Δρεπάνου από 9.00 π.μ. - 12.00 π.μ.

Για προληπτικούς λόγους στους Αγώνες θα παραβρίσκεται γιατρός.

Σε περίπτωση βροχής δεν θα γίνουν αγώνες αλλά μάθημα, γι΄ αυτό και οι μαθητές οφείλουν να έρθουν κατάλληλα προετοιμασμένοι και για τις δυο περιπτώσεις (δηλ. διαβασμένοι με τσάντες και βιβλία, με αθλητική περιβολή, αθλητικά παπούτσια, καπελάκι για ήλιο και μπουκαλάκι με νερό) και η διεξαγωγή των αγώνων θα μεταφερθεί τη Δευτέρα, 1 Οκτωβρίου 2018.

Οι μαθητές θα σχολάσουν στις 12.20 μ.μ. (ισχύει και για τους μεταφερόμενους μαθητές με ΚΤΕΛ).

Όποιοι γονείς επιθυμούν μπορούν να παραβρεθούν.