ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ για τους μεταφερόμενους μαθητές

Οι γονείς των μεταφερόμενων μαθητών για να λάβουν το μαθητικό επίδομα για τις ημέρες που δεν έγινε δωρεάν η μεταφορά τους από το ΚΤΕΛ,

πρέπει μέχρι την Παρασκευή 14/12/2018 να προσκομίσουν στη Δ/ντρια του σχολείου τα εξής δικαιολογητικά:

1. Φωτοτυπία 1ης σελίδας βιβλιαρίου Τραπέζης με πρώτο όνομα τον/την δικαιούχο.

2. Υπεύθυνη Δήλωση (συνημμένο ΥΔ1) του δικαιούχου γονέα συμπληρωμένη σε όλα τα πεδία με το γνήσιο της υπογραφής.

3. Υπεύθυνη Δήλωση (συνημμένο ΥΔ2) του άλλου γονέα-συζύγου συμπληρωμένη σε όλα τα πεδία (ότι δέχεται να λάβει ο/η άλλος/η σύζυγος-δικαιούχος το επίδομα με το γνήσιο της υπογραφής.

Η θεώρηση του γνήσιου της υπογραφής γίνεται σε οποιοδήποτε ΚΕΠ (π.χ. Τολού, Ναυπλίου)

Το επίδομα θα δοθεί ανάλογα με τις ημέρες που δεν λειτούργησε το δρομολόγιο και δεν απουσίαζε από το σχολείο το παιδί Χ την χιλιομετρική απόσταση (μονή διαδρομή) Χ 0.35 ευρώ.

Για οποιαδήποτε απορία-διευκρίνηση παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με τη Δ/ντρια.