Β ΦΑΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΙΑ ΓΕΛ/ΕΠΑΛ 2019

Αγαπητοί γονείς των αποφοίτων μαθητών της Γ΄τάξης,

σας ενημερώνουμε ότι η Β΄φάση αφορά μόνο όσους θέλουν να αλλάξουν τύπο λυκείου (δηλ. από ΓΕΛ σε ΕΠΑΛ ή από ΕΠΑΛ σε ΓΕΛ) ή όσους δεν πρόλαβαν να κάνουν αίτηση και βρίσκονται "εκτός" λυκείου.

Στο Γυμνάσιο Δρεπάνου ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ έχουν κάνει αίτηση και δεν πρέπει να κάνουν νέα αίτηση εκτός και αν θέλουν να αλλάξουν τύπο λυκείου. Σε τέτοια περίπτωση ενημερώνουν το σχολείο μας.

Από Τρίτη 24/06/2019 και ώρα 5.00 μ.μ. όλοι οι γονείς πρέπει να μπείτε στην πλατφόρμα και από τον σύνδεσμο "Υποβληθείσες Δηλώσεις" (πάνω-πάνω δεξιά) να δείτε/τυπώσετε το λύκειο στο οποίο έχει σταλεί το απολυτήριο του παιδιού σας σύμφωνα με την χωροταξική σας κατανομή και τον τύπο λυκείου της αίτησής σας. Στη συνέχεια πηγαίνετε με την εκτυπωμένη αίτηση στο λύκειο και ολοκληρώνετε την εγγραφή του παιδιού σας.

Το ίδιο ισχύει και για τους μεταξεταστέους μαθητές (που θα απολυθούν στην Β΄εξεταστική Περίοδο Ιουνίου).

Μόνο οι μαθητές που θα αλλάξουν τύπο λυκείου στην Β΄φάση εγγραφών θα κατανεμηθούν σε λύκειο από 1-3 Ιουλίου 2019.

Για οποιαδήποτε απορία επικοινωνήστε με το σχολείο μας.

Δείτε το συνημμένο αρχείο: