ΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ - 6η Μαρτίου 2021

Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί από το Υπουργείο Παιδείας ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού. Επειδή η καλύτερη αντιμετώπιση είναι η πρόληψη, σε όλα τα τμήματα του σχολείου μας έγιναν δράσεις με σκοπό την ενημέρωση, ευαισθητοποίηση και αποφυγή τέτοιων φαινομένων στη σχολική κοινότητα.                                                                                                                                                                                                            Στο πλαίσιο αυτό οι μαθητές δημιούργησαν ηλεκτρονική αφίσα, στέλνοντας το δικό τους μήνυμα.

Δείτε τη συνημμένη Αφίσα και τη σχετική Εγκύκλιο: